2011. február 20., vasárnap

Szakik

Olyan családból származom, amelyik épített és felújított házakat az elmúlt 30-40 év során. Nem professzionálisan, csak amolyan magyaros módon, mert muszáj volt, ha az ember lakni akart valami tisztességesebb helyen, és nem volt pénze a mesterekre. 


Eredetileg vályog házat szerettem volna építeni, a saját kicsi kacsóimmal. Mostanában ezt nem látom annyira megvalósulni, nincs egy szabad nyaram, és 10-15 extra szabad munkásom (meg pénzem fizetni őket), hogy ilyet játszunk. Nem vicces, hogy a vályog ház lett a drágább opció?!


Mindenesetre mi nem vagyunk tapasztalt felújítók, és még festegettem fát szedtem szét mosogató lefolyót, de nagyjából itt ki is merülnek a tapasztalataim. A Ház Ura pedig fennen hirdeti, hogy szivesen lever csempét, falat és egyebet, de visszarakásukra, és egyéb pepecselős munkákra nem alkalmas.


Van egy listánk a dolgokról amiket meg kellene tenni a lakásban, és vannak árak, hogy mi mennyibe kerülhet, szakmunkával. Az egyszerű megoldás az lenne, hogy majd a szakik megoldják, beszerzik a megfelelő anyagokat, átvágnak alaposan, mi meg sírva perkálunk. Csak akkora hegy pénzünk nincsen.
De időnk sincs elég, és  kocsink sincs, hogy beszerzőkörutakon keresgéljük a tökéletes / legolcsóbb megoldást, majd idehordjuk és felcuccoljuk...
Persze a válasz az, hogy akkor ne csináljam, nem kötelező...


Szivesen résztvennék az építésben is, elég ügyes kezű és alapos volnék, és mivel a munkámban ezt egyáltalán nem használom ki, jól is esne talán.
Egyébként abban sem bízom, hogy a szakik úgy csinálják meg, ahogy én akarom, a tapasztalat inkább azt mutatja, hogy komolyan felügyelni kell, hogy olyan legyen amilyet szeretnénk. Akkor meg akár már csinálhatnánk mi is.


Tanácsok, esetleg?

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése